„Sekretny Język Kwiatów „

Vanessy Diffenbaugh

Jak w każdy ostatni piątek miesiąca w Bibliotece Publicznej w Rybnie odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki . Tym razem omawiana była książka pt „Sekretny język kwiatów” Vanessy Diffenbaugh.

Jest to powieść o kobiecie , którą wychowało życie. Jako bezdomne dziecko, była wielokrotnie posyłana do rodzin zastępczych, lecz przez złe zachowanie odsyłano ją z powrotem do domu dziecka. Viktoria była bardzo niesfornym dzieckiem  „Aspołeczna,. Porywcza. Małomówna. Bezczelna”. Ale posiadała także rzadki talent do komponowania bukietów, które zmieniły ludzkie losy. Gdy na jej drodze pojawił się mężczyzna, który również znał „sekretny język kwiatów”, w dziewczynie pojawiają się uczucia, których nigdy wcześniej nie doświadczyła.

Książka wzbudziła w czytelniczkach bardzo różne odczucia. Została przedyskutowana od deski do deski. Dla jednych było to „dobre czytadełko” do którego chce się wrócić zaraz po przebudzeniu aby dowiedzieć się jaki jest ciąg dalszy a innych pań była to przekoloryzowana powieść.

Dla mnie jest to książka lekka, przyjemna i warta przeczytania

Klubowiczka DKK

 

 

 

 

 

 

POWRÓT