Spotkanie autorskie z Anną Onichimowską
14.12.2009

W mroźny, zimowy  poniedziałek 14 grudnia 2009 r. odwiedził Bibliotekę w Rybnie niecodzienny gość, Anna Onichimowska
Uczestnikami tego spotkania były klasy II a II b Gimnazjum z Zespołu Szkół w Rybnie wraz z Paniami, Mariolą Stępień i Anną Chybowską.  
Anna Onichimowska w swym dorobku ma ponad 30 książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Pracuje również jako scenarzysta radiowy, teatralny, telewizyjny i filmowy. 
Młodzież z zainteresowaniem słuchała opowieści pisarki o zamiłowaniu do podróży, sportu, o młodzieńczych planach na przyszłość, marzeniach.
Największą ciekawość słuchaczy wzbudziła historia jej kariery literackiej. Przeważająca część spotkania była poświęcona dwóm najpopularniejszym cyklom dla młodzieży: „storczykowemu” (Samotne wyspy i storczyk, Żegnaj na zawsze, Trudne powroty, Bliscy Nieznajomi) oraz cyklowi poruszającemu ważne problemy społeczne (narkomanii i sekt) z bestsellerowymi powieściami Hera moja miłość i Lot Komety.
 Pisarka przedstawiła również swą najnowszą książkę  tym razem dla dorosłego czytelnika, i zdradziła niektóre tajniki pracy twórczej.
Na zakończenie odpowiedziała na pytania słuchaczy, zachęcając do tego, aby rozwijali swoje twórcze pasje, które mogą stać się, podobnie jak w jej przypadku, sposobem na życie.
 Spotkanie przeprowadzone przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Rybnie na podstawie projektu  „Podróż ku wartościom” w ramach współpracy w realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych  na 2009r.

 

01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11

POWRÓT