Aktualności

Bezpłatna mammografia w Rybnie - 07.05.2014


Bezpłatna mammografia w Rybnie - 07.05.2012


HALOWY TURNIEJ PIŁKARSKI -28.01.2012


Fotorelacja z  uroczystego otwarcia wystawy  fotografii "Zdjęcie z historią w tle" -24.09.2011


Wystawa fotografii "Zdjęcie z historią w tle" - uroczyste otwarcie wystawy 24 września 2011, godz. 15.00 - Muzeum Archeologiczne, Oddział w Rybnie, ul. Parkowa 4Festyn "Urodziny u Rodziny" oraz Odpust Parafii św. Bartłomieja w Rybnie- 24.08.2009.

16 stycznia 2009 r. odbyło się uroczyste otwarcie oddziału przedszkolnego "Kubusiowe Przedszkole" w budynku byłej szkoły rolniczej. Przyjęto 15 pięciolatków.
 


W dn. 24 sierpnia odbyły się Dożynki Powiatowe - Rybno 2008 oraz Odpust Parafii św. Bartłomieja w Rybnie. 
 


Noc z soboty - niedzielę 23/24.08.2008r. upłynęła w gminie pod hasłem pożary: w gospodarstwie państwa Barciaków na Ćmiszewie Rybnowskim i w gospodarstwie państwa Słonimskich w Erminowie paliły się sterty słomy przygotowane do zwiezienia. Zadziwiający zbieg okoliczności?
Niebezpieczeństwo było duże, straty ogromne. Całą noc jednostki OSP walczyły z żywiołem. Wielkie podziękowania dla tych, którzy  pospieszyli z pomocą.

 


  Wzbogaćmy Zbiory - akcja Gminnej Biblioteki Publicznej


 • Wystawa malarstwa Tajemnice Rybna Ewy Kubeł -Zielińskiej

 • Wernisaż wystawy malarstwa


 • Apel Gminnej Biblioteki Publicznej do mieszkańców
   


  W dniu 4 lipca 2007r. odbyła się sesja Rady Gminy na której powołano do  życia nową instytucję tj. Zespół Szkół w Rybnie, który powstanie z połączenia szkoły podstawowej i gimnazjum.
  Należy dodać, że w tym roku również zadecydowano o zamknięciu Szkoły Podstawowej w Erminowie, zatem Zespół Szkół będzie jedyną szkołą działającą na terenie gminy od września 2007.


  Grupa osób związanych z Rybnem zamierza utworzyć stowarzyszenie (robocza nazwa - Stowarzyszenie Przyjaciół Rybna), którego celem będzie działanie na rzecz rozwoju i promocji Rybna.

  Statut stowarzyszenia oraz deklaracje członkowskie są dostępne w Gminnej Bibliotece Publicznej.

  Stowarzyszenie nie będzie związane z żadną działalnością polityczną.

  Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do przystąpienia do naszego Stowarzyszenia.

   

   

   

   

   

  Powrót na stronę główną